Úsporné riešenie vykurovania

Úsporné riešenie vykurovania

Tepelné čerpadlá sú prvou voľbou, ak sa snažíme súčasne dosiahnuť úsporu nákladov na vykurovanie a ekologickú výrobu tepla. Energiu, ktorú využíva tepelné čerpadlo, poskytuje okolité prostredie úplne zadarmo a prakticky v neobmedzenom množstve. Plnohodnotný vykurovací systém spotrebuje len malý podiel elektriny na pohon a čerpadlo, aby tento tepelný potenciál mohol naplno využiť. Tepelné čerpadlo nám poskytuje nezávislosť od fosílnych palív a hlavne aktívne prispieva k zníženiu emisií CO2 a k ochrane klímy.

Nízkoteplotné a vysokoteplotné čerpadlá

Nízkoteplotné a vysokoteplotné čerpadlá

Nízkoteplotné tepelné čerpadlá sú ideálnym riešením pre nízkoteplotné vykurovacie systémy ako napríklad podlahové kúrenie, nízkoteplotné radiátory atď., ktoré potrebujú k dosiahnutiu tepelného komfortu nižšiu teplotu výstupnej vody. Na rozdiel od vysokoteplotných čerpadiel kde je teplota výstupnej vody vyše 55°C nízkoteplotné tepelné čerpadlá nepotrebujú zohrievať vodu. Pri nízkoteplotných tepelných čerpadlách je možnosť výberu voľne stojacého hydroboxu s integrovaným zásobníkom TUV alebo klasického závesného hydroboxu.

Vysokoteplotné tepelné čerpadlá typu vzduch-voda sú ideálnym riešením pre rekonštrukcie a výmenu starých kotlov. Tepelné čerpadlo vyžaduje minimálny inštalačný priestor a bezproblémovo sa pripája k vášmu existujúcemu potrubiu a radiátorom. Rovnako je možné vysokoteplotné tepelné čerpadlo využiť aj v novostavbách v ktorých budú použité radiátory. Pri vysokoteplotnom vykurovacom systéme a radiátoroch je minimálna požiadavka teploty vykurovacej vody 55°C. Práve táto požiadavka je najdôležitejším faktorom pri výbere typu tepelného čerpadla. Výberom vysokoteplotného tepelného čerpadla do domu s radiátormi si môžete užiť energetickú účinnosť tepelného čerpadla bez toho, aby ste museli vymeniť celý systém.

Výhody našich tepelných čerpadiel

Najpokrokovejšie čerpadlá na trhu

Najpokrokovejšie čerpadlá na trhu

Každý z nás potrebuje doma teplo, ak sa dá vyrobiť úsporne pre peňaženku aj pre životné prostredie, je to výhra. Tie najpokrokovejšie tepelné čerpadlá, ktoré ponúkame našim zákazníkom, disponujú práve týmito vlastnosťami. Tepelné čerpadlá s modernou technológiou odoberajú energiu z okolitého prostredia a vytvárajú teplo. Spotrebujú pritom minimálne množstvo elektriny. Teplá voda, chladenie domácnosti i vykurovanie vášho domova či firmy nebolo nikdy jednoduchšie a ekologickejšie.

Úsporné, tiché, spoľahlivé

Úsporné, tiché, spoľahlivé

O tom, že tepelné čerpadlá sú úsporné, sme vás už informovali. Sú šetrné k vašim nákladom na energie i k planéte. Okrem toho však majú aj iné výhody. Jednou z nich je tichý chod. Nikto z nás netúži po tom, aby sme neustále počuli nepríjemné zvuky pri vykurovaní či chladení našich domácností. Naše moderné tepelné čerpadlá sa vyznačujú extrémne tichým chodom a spoľahlivosťou. Či už siahnete pri výbere po nízkoteplotnom, alebo vysokoteplotnom tepelnom čerpadle, môžete sa spoľahnúť na jeho dlhú a bezproblémovú životnosť.

Naše realizácie tepelných čerpadiel

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár