Späť na blog

Tepelné čerpadlá Daikin. Ktoré vybrať a čo hovoria skúsenosti?

Tepelné čerpadlá Daikin. Ktoré vybrať a čo hovoria skúsenosti?

Pridané: 07.12.2023

Tepelné čerpadlá Daikin. Ktoré vybrať a čo hovoria skúsenosti?

 

Tepelné čerpadlá Daikin patria k najvyhľadávanejším riešeniam v našich zemepisných šírkach. Niet sa čomu čudovať. Spájajú efektívne riešenie vykurovania alebo chladenia za dostupné ceny. Navyše Daikin ponúka celú škálu služieb a riešení, vrátane praktickej aplikácie na ovládanie a informácie k produktom. Máte aj vy práve tepelné čerpadlo značky Daikin v hľadáčiku? V tom prípade sú informácie nižšie presne pre vás. Dozviete sa:

  • v čom sú tepelné čerpadlá Daikin unikátne a aké sú ich výhody,
  • aké typy tepelných čerpadiel vám tento výrobca ponúka,
  • aké sú skúsenosti s tepelnými čerpadlami,
  • a dokonca aj to, ako získať tepelné čerpadlo Daikin za zvýhodnenú cenu.

 

Spoznajte výhody tepelných čerpadiel Daikin

 

Tepelné čerpadlá a individuálne riešenia Daikin

Ako sme vyššie spomenuli, Daikin prináša celú škálu riešení, ako vytvoriť domov, v ktorom to bude klapať presne podľa vašich predstáv a taktiež možností. Dispozičných, konštrukčných aj tých rozpočtových. Vďaka tomu si môžete spolu s vhodným tepelným čerpadlom vytvoriť také kombinácie vykurovania i chladenia domu, aké vám najviac vyhovujú. Navyše môžete využívať rôzne zdroje energie. Od tých tradičných, ako je plyn či pevné palivo, až po tie obnoviteľné (vzduch, voda a pod.).

 

Vykurovanie, chladenie aj ohrev vody – riešenie 3v1

Najväčším benefitom tepelných čerpadiel Daikin je univerzálnosť riešenia. Čo to znamená? V preklade len toľko, že jedno zariadenie dokáže nahradiť hneď viaceré, ktoré sa dosiaľ starali o vykurovanie, chladenie a dokonca aj prípravu teplej vody. Len si to predstavte. Namiesto plynového, elektrického alebo kotla na pevné palivo, ktorý zabezpečuje ohrev radiátorov či podlahového kúrenia, budete mať zrazu tepelné čerpadlo. To však zároveň zabezpečí aj chladenie domácnosti v sparných mesiacoch a dokonale nahradí klimatizáciu. Tepelné čerpadlo Daikin sa navyše postará o zabezpečenie optimálnej teploty pitnej vody, ktorú používate v domácnosti podľa potreby. Načo by ste teda riešili tri rôzne zariadenia na celoročné fungovanie v domácnosti, ak vám postačí jedno jediné?

 

Tepelné čerpadlá Daikin šetria vašu peňaženku

Vo všeobecnosti panuje názor, že je investícia do tepelných čerpadiel vyššia, než v prípade konvenčných spôsobov vykurovania. Skúsenosti tých, ktorí už tepelné čerpadlá Daikin vlastnia nejaký ten rok, však hovoria za všetko. Áno, pôvodná investícia môže byť skutočne vyššia, no ak si vezmeme do úvahy nižšie prevádzkové náklady a energetickú účinnosť, v nákladoch na energie sa táto suma onedlho vráti späť. O tom, či sa oplatí investovať do tepelných čerpadiel si môžete prečítať v staršom článku v našom blogu.

Druhým a dosť výrazným faktorom, ktorý vstupuje do výšky obstarávacej ceny za tepelné čerpadlo, sú dotácie, ktoré môžete využiť. Hovoríme o štátnej dotácii ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM, vďaka ktorej si sumu na nákup tepelného čerpadla Daikin môžete znížiť o skvelých 4370 €.

MALLAY TIP: Do konca roka 2023 prebieha navyše akcia, kde vám Daikin vráti 500 € z nákupu tepelného čerpadla späť. A to už znie viac než zaujímavo.

 

Ekologický prínos tepelných čerpadiel

V tomto prípade ide skôr o tepelné čerpadlá všeobecne, no to zahŕňa aj zariadenia značky Daikin. Hneď na prvú je každému, kto vie, ako tepelné čerpadlá fungujú, jasné, že ide o riešenie berúce ohľad na naše životné prostredie. Využitie jedného zo zdrojov tepla – vzduch, voda alebo pôda, je dôvod, prečo sa misky váh v porovnaní s klasickým kotlom na pevné palivo alebo plyn, nakláňajú v prospech tepelného čerpadla. Áno, nejaká spotreba elektrickej energie je tu nepochybne taktiež (približne 20 – 25 % z celkových zdrojov na fungovanie tepelného čerpadla). Avšak dnes si aj tú dokážete zabezpečiť z obnoviteľných zdrojov. Napríklad využitím fotovoltaiky (mimochodom, tiež jedno z riešení od Daikin). Na druhej strane, ak sa pozrieme na množstvo emisií, ktoré vykurovaním takýmto spôsobom vznikajú, na žiadnu polemiku nie je ani priestor.

 

Jednoduché ovládanie a prehľad

Mechanické nastavovanie vykurovania pomocou termostatov či dokonca priamo na kotli, je dnes už tak trochu prežitkom. A to nielen v prípade novostavieb. Ak sa rozhodnete svoj doterajší systém vykurovania a chladenia nahradiť tepelným čerpadlom Daikin, pripravte sa na úplne nový rozmer ovládania a sledovania všetkých potrebných informácií o spotrebe. Pomocou šikovnej aplikácie, napríklad aj hlasom. Stačí ju pripojiť na domáceho hlasového asistenta. Dokonca nezávisí ani na tom, či ste doma alebo ešte v práci, keď sa rozhodnete, že by ste mali teplotu v interiéri o niečo zvýšiť, keďže vonku práve prebieha snehová metelica. Okrem toho si môžete naplánovať aj režim vykurovania počas vašej dovolenky a po príchode domov vkročiť do optimálne vyhriateho alebo v prípade leta vychladeného domu.

 

Typy tepelných čerpadiel Daikin

Keďže patrí Daikin medzi popredných výrobcov tepelných čerpadiel, ponúka naozaj široký sortiment produktov na takmer všetky možnosti, ktoré je potrebné z pohľadu kúrenia, chladenia alebo ohrevu vody zastrešiť. Pre prehľad vám zhrnieme tie najpredávanejšie spolu s niekoľkými kľúčovými informáciami. Z čoho si môžete vyberať?

 

Nízkoteplotné tepelné čerpadlo Daikin vzduch – voda

Nízkoteplotné tepelné čerpadlo Daikin Altherma vykuruje, chladí a v kombinácii so zásobníkom vody zabezpečuje aj jej ohrev. Práve tento spôsob je ideálny pre novostavby, v ktorých sa kombinuje podlahové kúrenie a nízkoteplotné radiátory. Na vykurovanie celého domu tak budete potrebovať minimum energie.

Veľkou výhodou tepelných čerpadiel Daikin je napríklad aj to, že sú stavané vyslovene na naše stredoeurópske klimatické podmienky – mierne zimy a taktiež letá v rámci stredného pásma.

Keďže Daikin Altherma funguje na koncepte vzduch – voda, až trištvrtinu zdrojov získava z obnoviteľnej energie. Ak navyše zvyšných 25%, na ktoré potrebuje energiu elektrickú doplníte fotovoltaikou, budú vaše náklady na vykurovanie a chladenie ešte nižšie. Navyše platí, že nízkoteplotné čerpadlá Daikin vzduch – voda môžete kombinovať s rôznymi typmi vykurovacích a chladiacich telies.

MALLAY TIP: Vyberte si zo zariadení Daikin Altherma 3 R, Daikin Altherma 3 M 11-16 kW alebo Daikin Altherma 3 M 4-8 kW.

 

Vysokoteplotné čerpadlo Daikin vzduch – voda

V prípade vysokoteplotných čerpadiel platí, že sú vhodnou náhradou za starší typ vykurovania a taktiež dokážu v prípade vhodného výberu zabezpečiť ohrev teplej vody. Znamená to, že svoj kotol, pec na pelety alebo akýkoľvek iný systém dokážete nahradiť efektívnejším tepelným čerpadlom. Daikin Altherma sa dokáže prispôsobiť vašim radiátorom bez toho, aby ste museli investovať do výmeny celého systému. Navyše, vďaka kompaktným rozmerom nezaberie ani veľa miesta.

Aj v tomto prípade platí, že približne 75 % energie získava tepelné čerpadlo na základe obnoviteľných zdrojov (v tomto prípade ide o kombináciu vzduch – voda) a na zvyšných 25 % bude potrebovať elektrickú energiu, ktorú však môžete získať napríklad pomocou solárnych systémov.

MALLAY TIP: Pri výbere vysokoteplotného čerpadla odporúčame zvážiť zariadenie Daikin Altherma R HT.

 

Tepelné čerpadlo Daikin skúsenosti z praxe

V Mallay Slovakia máme už s tepelnými čerpadlami Daikin a ich montážou množstvo skúsenosti. Preto vieme, že pri výbere vhodného čerpadla je kľúčové posúdiť rôzne faktory a detaily o konkrétnej nehnuteľnosti. O to viac, ak sa jedná o rekonštrukciu existujúceho systému vykurovania a ohrevu pitnej vody. Po rokoch si naši klienti tepelné čerpadlá chvália. Okrem toho, že ide o efektívne ekologické zariadenia, ktoré navyše nie sú hlučné a nezaberajú veľa priestoru, zaznamenávajú zákazníci už reálnu návratnosť do investície tepelného čerpadla na ušetrených energiách.

Radi by ste sa k nim pridali aj vy? Pokojne nás kontaktujte, radi vám odporučíme výber vhodného tepelného čerpadla, poradíme, ako získať dotáciu a taktiež zabezpečíme odbornú montáž.

VIAC O TEPELNÝCH ČERPADLÁCH

Späť na blog

Ďalšie články

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Pridané: 21.10.2022

Zimné obdobie je spájané s vírusmi a chrípkovým obdobím. Pijeme bylinné čaje, dopujeme sa vitamínmi, a robíme všetko preto, aby sme sa chorobe vyhli. Ako prevencia môže slúžiť aj klimatizácia, pýtate sa ako?

Čítať článok

Ako sa nezblázniť z funkcií klimatizácií a naučiť sa ich hravo ovládať

Ako sa nezblázniť z funkcií klimatizácií a naučiť sa ich hravo ovládať

Pridané: 09.01.2022

Poznáte to, tropické letné dni a noci sú často na nevydržanie. Zaobísť sa preto bez klimatizácie môže byť skutočne náročný, ba priam nadľudský výkon.

Čítať článok

Klimatizácia a jej vplyv na zdravie: Mýty a fakty, kde je ukrytá pravda?

Klimatizácia a jej vplyv na zdravie: Mýty a fakty, kde je ukrytá pravda?

Pridané: 19.07.2023

Je neoddeliteľnou súčasťou domácností i pracovísk, letné horúce dni si už bez nej nevieme predstaviť. Mnohí sa však klimatizácii ešte stále vyhýbajú a dôvodom sú diskusie o jej škodlivosti, mýty, ktoré ju už roky sprevádzajú. Poďme sa na ne pozrieť!

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár