Späť na blog

Prednosti a nevýhody používania klimatizácie v domácnosti

Prednosti a nevýhody používania klimatizácie v domácnosti

Pridané: 01.06.2023

Leto sa blíži, meteorológovia hlásia, že bude teplejšie ako to posledné. Ako ho zvládnuť? Uvažujete nad klimatizáciou ale nie ste si istý, či výhody prevyšujú jej nevýhody? Pozrime sa spoločne na ne.

 

Výhody klimatizácie:

  • Vykurovanie – už dávno neplatí, že klimatizácia slúži iba na chladenie domácnosti. Dnešné modely dokážu v prechodnom a zimnom období vykurovať v menších nehnuteľnostiach ako hlavný zdroj tepla, v tých väčších poslúžia ako doplnkový zdroj tepla, kým sa napríklad začne kúriť v krbe.

  • Znižuje riziko alergií a respiračných ochorení – súčasné klimatizácie obsahujú filtračné systémy a funkcie čistenia vzduchu od baktérií, vírusov, plesní a iných nečistôt. Čím vytvárajú zdravé prostredie pre vás, vašu rodinu či zamestnancov.

  • Odvlhčuje domácnosť – máte doma vlhko? Klimatizácia sa postará aj o tento problém. Znižuje vlhkosť vzduchu, čím sa vytvára ideálne prostredie pre astmatikov alebo alergikov, nakoľko vo vlhkom prostredí sa rýchlejšie a jednoduchšie šíria baktérie a alergény ako peľ či plesne.

  • Optimálna teplota počas celého roka – vďaka klimatizácii viete mať doma počas celého roka ideálnu teplotu.

  • Komfortný spánok – funkcie pre dobrý spánok automaticky nastavia teplotu a vlhkosť pre váš najvyšší komfort pri spánku. Tichý režim je len ďalším plusom.

  • Inteligentné ovládanie – nastavte si teplotu pomocou smartfónu z pohodlia gauča. Už žiadne hľadanie ovládaču, stačí aplikácia a pár dotykov obrazovky. Teplotu si viete nastaviť už cestou domov z práce, vy tak prídete do vychladenej domácnosti.

 

Nevýhody klimatizácie:

  • Škodlivý prievan – v minulosti bol hlavným dôvodom, prečo si nezaobstarať klimatizáciu, prievan, ktorý mnohým spôsoboval zdravotné ťažkosti. Prievan ale zostáva v minulosti a na scénu prichádzajú nové technológie. Snímač pohybu sleduje, kde v miestnosti sa nachádzate a fúka studený vzduch mimo vás. Na trhu je možné nájsť aj wind free zariadenia, ktoré domácnosť vychladia aj bez nepríjemného prievanu.

  • Finančne náročná prevádzka – tento bod platí iba v prípade zle vybraného modelu. Modely s invertorom regulujú otáčky motora a vychladia vašu domácnosť efektívne, a pritom úsporne. Je nutné sledovať aj energetickú účinnosť zariadenia. Pre viac tipov, ako chladiť domácnosť úsporne si prečítajte náš blog 5 tipov ako používať klimatizáciu v lete a šetriť pritom energie.

  • Hlučnosť – v dnešnej dobe je hlučnosť už mýtom. Stačí si vybrať klimatizáciu so split systémom. Hlučnosť týchto modelov je na úrovni približne 32 decibelov. Neuberá jej to však na efektívnosti. Systém split využíva na prepojenie jednotiek a distribúciu vzduchu iba úzke rúrky, čo eliminuje hluk, ktorý vzniká pri bežnom potrubí.

 

V prípade nejasností alebo otázok nás neváhajte kontaktovať. Pomôžeme vám vybrať správny model klimatizácie pre váš domov.

 

Späť na blog

Ďalšie články

Ako kvalita vzduchu ovplyvňuje zdravé pracovné prostredie?

Ako kvalita vzduchu ovplyvňuje zdravé pracovné prostredie?

Pridané: 02.02.2023

V práci trávime v priemere 8 hodín denne. V mnohých prípadoch sa pri zdravom pracovnom prostredí hovorí o ergonomickom sedení či kolektívnych aktivitách, ale zabúda sa na kvalitu ovzdušia. Poradíme vám, ako udržiavať na pracovisku čisté a zdravé ovzdušie.

Čítať článok

Ako zle nastavená teplota v interiéri môže ovplyvniť človeka?

Ako zle nastavená teplota v interiéri môže ovplyvniť človeka?

Pridané: 08.08.2023

Teplota v interiéri je jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje náš komfort, výkonnosť a zdravie. Zle nastavená teplota môže mať vážne dôsledky. Aké sú to?

Čítať článok

Dotácia na tepelné čerpadlo. Viete, aké sú aktuálne podmienky?

Dotácia na tepelné čerpadlo. Viete, aké sú aktuálne podmienky?

Pridané: 31.01.2024

Dotácia na tepelné čerpadlo je veľkou motiváciou. Pripisuje sa jej značná miera za to, že mnohé domácnosti zvažujú kúpu čerpadla, prípadne výmenu za existujúci zdroj vykurovania. Patríte k nim? V tom prípade vás budú zaujímať aktuálne podmienky, podľa kto

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár