Späť na blog

Prednosti a nevýhody používania klimatizácie v domácnosti

Prednosti a nevýhody používania klimatizácie v domácnosti

Pridané: 01.06.2023

Leto sa blíži, meteorológovia hlásia, že bude teplejšie ako to posledné. Ako ho zvládnuť? Uvažujete nad klimatizáciou ale nie ste si istý, či výhody prevyšujú jej nevýhody? Pozrime sa spoločne na ne.

 

Výhody klimatizácie:

  • Vykurovanie – už dávno neplatí, že klimatizácia slúži iba na chladenie domácnosti. Dnešné modely dokážu v prechodnom a zimnom období vykurovať v menších nehnuteľnostiach ako hlavný zdroj tepla, v tých väčších poslúžia ako doplnkový zdroj tepla, kým sa napríklad začne kúriť v krbe.

  • Znižuje riziko alergií a respiračných ochorení – súčasné klimatizácie obsahujú filtračné systémy a funkcie čistenia vzduchu od baktérií, vírusov, plesní a iných nečistôt. Čím vytvárajú zdravé prostredie pre vás, vašu rodinu či zamestnancov.

  • Odvlhčuje domácnosť – máte doma vlhko? Klimatizácia sa postará aj o tento problém. Znižuje vlhkosť vzduchu, čím sa vytvára ideálne prostredie pre astmatikov alebo alergikov, nakoľko vo vlhkom prostredí sa rýchlejšie a jednoduchšie šíria baktérie a alergény ako peľ či plesne.

  • Optimálna teplota počas celého roka – vďaka klimatizácii viete mať doma počas celého roka ideálnu teplotu.

  • Komfortný spánok – funkcie pre dobrý spánok automaticky nastavia teplotu a vlhkosť pre váš najvyšší komfort pri spánku. Tichý režim je len ďalším plusom.

  • Inteligentné ovládanie – nastavte si teplotu pomocou smartfónu z pohodlia gauča. Už žiadne hľadanie ovládaču, stačí aplikácia a pár dotykov obrazovky. Teplotu si viete nastaviť už cestou domov z práce, vy tak prídete do vychladenej domácnosti.

 

Nevýhody klimatizácie:

  • Škodlivý prievan – v minulosti bol hlavným dôvodom, prečo si nezaobstarať klimatizáciu, prievan, ktorý mnohým spôsoboval zdravotné ťažkosti. Prievan ale zostáva v minulosti a na scénu prichádzajú nové technológie. Snímač pohybu sleduje, kde v miestnosti sa nachádzate a fúka studený vzduch mimo vás. Na trhu je možné nájsť aj wind free zariadenia, ktoré domácnosť vychladia aj bez nepríjemného prievanu.

  • Finančne náročná prevádzka – tento bod platí iba v prípade zle vybraného modelu. Modely s invertorom regulujú otáčky motora a vychladia vašu domácnosť efektívne, a pritom úsporne. Je nutné sledovať aj energetickú účinnosť zariadenia. Pre viac tipov, ako chladiť domácnosť úsporne si prečítajte náš blog 5 tipov ako používať klimatizáciu v lete a šetriť pritom energie.

  • Hlučnosť – v dnešnej dobe je hlučnosť už mýtom. Stačí si vybrať klimatizáciu so split systémom. Hlučnosť týchto modelov je na úrovni približne 32 decibelov. Neuberá jej to však na efektívnosti. Systém split využíva na prepojenie jednotiek a distribúciu vzduchu iba úzke rúrky, čo eliminuje hluk, ktorý vzniká pri bežnom potrubí.

 

V prípade nejasností alebo otázok nás neváhajte kontaktovať. Pomôžeme vám vybrať správny model klimatizácie pre váš domov.

 

Späť na blog

Ďalšie články

5 funkcií, ktoré by mala mať vaša klimatizácia

5 funkcií, ktoré by mala mať vaša klimatizácia

Pridané: 06.04.2023

Blíži sa leto a s ním aj horúce dni. Tie sa v posledných rokoch nedajú zvládnuť bez klimatizácii. Ak plánujete do vašej domácnosti alebo na pracovisko zakúpiť nový model, poradíme vám, na akých 5 základných funkcií sa treba pri výbere zamerať.

Čítať článok

5 tipov ako používať klimatizáciu v lete a šetriť pritom energie

5 tipov ako používať klimatizáciu v lete a šetriť pritom energie

Pridané: 07.06.2023

Ceny energií nie sú najpriateľskejšie, teploty pomaly stúpajú a počas letných mesiacov sa bez klimatizácie dá fungovať len veľmi ťažko. Aké je riešenie? Ako vychladiť domácnosť a znížiť spotrebu energie, ktorú na chladenie využíva klimatizačná jednotka?

Čítať článok

Prečo nezanedbávať pravidelné čistenie a údržbu klimatizácie a kedy je na ne ideálny čas?

Prečo nezanedbávať pravidelné čistenie a údržbu klimatizácie a kedy je na ne ideálny čas?

Pridané: 15.03.2023

Zima a začiatok jari je ideálnym obdobím, kedy sa venovať údržbe vašej klimatizácie, aby bola na leto pripravená schladiť rozhorúčenú domácnosť. Zanedbanie údržby môže viesť nielen k poškodeniu klimatizačného zariadenia, ale aj k zdravotným problémom.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár