Späť na blog

Prečo je jeseň ideálnym obdobím na inštaláciu a údržbu klimatizácie?


Prečo je jeseň ideálnym obdobím na inštaláciu a údržbu klimatizácie?


Pridané: 19.09.2023

Keď sa povie klimatizácia, spájame si ju automaticky s horúcimi letnými dňami. Mnohých preto možno prekvapí titulok nášho nového blogu. Montovať klimatizáciu po lete? Prečo? Načo mi bude v zime? Nie je lepšie inštalovať ju pred letom? Spoločne si odpovieme na tieto otázky a povieme si niekoľko dôvodov, prečo pouvažovať nad inštaláciou klimatizácie práve v jesennom období.

Jeseň je ročné obdobie, ktoré nám ponúka jedinečnú príležitosť zamyslieť sa nad komfortom a kvalitou vzduchu v našich domovoch a kanceláriách. Zatiaľ čo mnohí ľudia zvažujú inštaláciu klimatizácie len počas letných mesiacov, jeseň je v skutočnosti ideálnym časom na to, aby ste klimatizáciu v pokoji nainštalovali, využívali ju už počas zimných mesiacov ako doplnkové vykurovanie a boli pripravení na ďalšiu letnú sezónu. Pozrime sa spoločne, prečo je jeseň ideálnym obdobím na inštaláciu klimatizácie.

Nižšie čakacie doby na inštalatérov

Azda hlavným a veľmi dôležitým dôvodom sú čakacie doby. Pred letnou sezónou a počas nej sú firmy, ktoré sa zaoberajú inštaláciou klimatizácie, často preťažené. Vidíme to aj my, na klimatizačné jednotky sú čakacie lehoty, s inštaláciou si počkáte tiež. V jesenných mesiacoch je naopak väčšia pravdepodobnosť, že nájdete dostupného a skúseného inštalatéra, ktorý vám klimatizáciu nainštaluje rýchlo a efektívne, končí sa totiž hlavná sezóna klimatizácií a ľudia nad zariadením začnú uvažovať až pred letom či počas horúčav.

Klimatizácia pre vykurovanie

Moderné klimatizačné jednotky už dávno neponúkajú užívateľom iba chladenie domácností. Ak si klimatizáciou zaobstaráte na jeseň, viete využiť jej ostatné prednosti. Príkladom je filtrácia vzduchu od vírusov a baktérií v chrípkovom období. V jesenných a zimných mesiacoch je ale možné klimatizáciu používať aj ako doplnkový či primárny zdroj tepla. Najmä v prechodnom období zvyknú byť noci a rána chladné, ale počas dňa sa teplota celkom udržiava. Neoplatí sa zapínať ústredné kúrenie či rozbiehať kotol. Stačí si klimatizáciou prikúriť a užívať si rýchle teplo, ktoré vás zahreje.

Ideálny čas na údržbu

Jeseň je nielen dobrým obdobím na inštaláciu, ale aj na údržbu klimatizácie. Po letnej náročnej sezóne nezabudnite na pravidelnú kontrolu filtrov. Zavolajte nám, postaráme sa o údržbu vašej klimatizačnej jednotky, aby mohla slúžiť ďalší rok bez problémov.

 

V prípade, že sa rozhodnete investovať do klimatizácie už teraz, vám radi pomôžeme s výberom i samotnou inštaláciou, stačí nás kontaktovať.

Späť na blog

Ďalšie články

Prečo by ste mali dbať na čistenie klimatizácie ?

Prečo by ste mali dbať na čistenie klimatizácie ?

Pridané: 22.01.2022

Je servis klimatizácie dôležitý ?

Čítať článok

Ako zle nastavená teplota v interiéri môže ovplyvniť človeka?

Ako zle nastavená teplota v interiéri môže ovplyvniť človeka?

Pridané: 08.08.2023

Teplota v interiéri je jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje náš komfort, výkonnosť a zdravie. Zle nastavená teplota môže mať vážne dôsledky. Aké sú to?

Čítať článok

Oplatí sa v zime kúriť klimatizáciou?

Oplatí sa v zime kúriť klimatizáciou?

Pridané: 09.12.2022

Keď sa povie slovo klimatizácia, všetci si predstavíme príjemný chlad, ktorým nás obklopuje počas horúcich letných dní. Prázdniny, leto, teplo. Vedeli ste ale, že klimatizačné jednotky vedia nielen vychladiť, ale aj vykúriť vaše domácnosti?

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár