Späť na blog

Prečo je jeseň ideálnym obdobím na inštaláciu a údržbu klimatizácie?


Prečo je jeseň ideálnym obdobím na inštaláciu a údržbu klimatizácie?


Pridané: 19.09.2023

Keď sa povie klimatizácia, spájame si ju automaticky s horúcimi letnými dňami. Mnohých preto možno prekvapí titulok nášho nového blogu. Montovať klimatizáciu po lete? Prečo? Načo mi bude v zime? Nie je lepšie inštalovať ju pred letom? Spoločne si odpovieme na tieto otázky a povieme si niekoľko dôvodov, prečo pouvažovať nad inštaláciou klimatizácie práve v jesennom období.

Jeseň je ročné obdobie, ktoré nám ponúka jedinečnú príležitosť zamyslieť sa nad komfortom a kvalitou vzduchu v našich domovoch a kanceláriách. Zatiaľ čo mnohí ľudia zvažujú inštaláciu klimatizácie len počas letných mesiacov, jeseň je v skutočnosti ideálnym časom na to, aby ste klimatizáciu v pokoji nainštalovali, využívali ju už počas zimných mesiacov ako doplnkové vykurovanie a boli pripravení na ďalšiu letnú sezónu. Pozrime sa spoločne, prečo je jeseň ideálnym obdobím na inštaláciu klimatizácie.

Nižšie čakacie doby na inštalatérov

Azda hlavným a veľmi dôležitým dôvodom sú čakacie doby. Pred letnou sezónou a počas nej sú firmy, ktoré sa zaoberajú inštaláciou klimatizácie, často preťažené. Vidíme to aj my, na klimatizačné jednotky sú čakacie lehoty, s inštaláciou si počkáte tiež. V jesenných mesiacoch je naopak väčšia pravdepodobnosť, že nájdete dostupného a skúseného inštalatéra, ktorý vám klimatizáciu nainštaluje rýchlo a efektívne, končí sa totiž hlavná sezóna klimatizácií a ľudia nad zariadením začnú uvažovať až pred letom či počas horúčav.

Klimatizácia pre vykurovanie

Moderné klimatizačné jednotky už dávno neponúkajú užívateľom iba chladenie domácností. Ak si klimatizáciou zaobstaráte na jeseň, viete využiť jej ostatné prednosti. Príkladom je filtrácia vzduchu od vírusov a baktérií v chrípkovom období. V jesenných a zimných mesiacoch je ale možné klimatizáciu používať aj ako doplnkový či primárny zdroj tepla. Najmä v prechodnom období zvyknú byť noci a rána chladné, ale počas dňa sa teplota celkom udržiava. Neoplatí sa zapínať ústredné kúrenie či rozbiehať kotol. Stačí si klimatizáciou prikúriť a užívať si rýchle teplo, ktoré vás zahreje.

Ideálny čas na údržbu

Jeseň je nielen dobrým obdobím na inštaláciu, ale aj na údržbu klimatizácie. Po letnej náročnej sezóne nezabudnite na pravidelnú kontrolu filtrov. Zavolajte nám, postaráme sa o údržbu vašej klimatizačnej jednotky, aby mohla slúžiť ďalší rok bez problémov.

 

V prípade, že sa rozhodnete investovať do klimatizácie už teraz, vám radi pomôžeme s výberom i samotnou inštaláciou, stačí nás kontaktovať.

Späť na blog

Ďalšie články

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Pridané: 12.09.2022

Klimatizácia môže byť účinným riešením vykurovania najmä na jeseň, keď sa ešte stále snažíte vyrovnať striedanie tepla a chladu. Zistite, ktoré vlastnosti a funkcie vám môžu túto jeseň zabezpečiť pohodlie.

Čítať článok

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Pridané: 21.10.2022

Zimné obdobie je spájané s vírusmi a chrípkovým obdobím. Pijeme bylinné čaje, dopujeme sa vitamínmi, a robíme všetko preto, aby sme sa chorobe vyhli. Ako prevencia môže slúžiť aj klimatizácia, pýtate sa ako?

Čítať článok

Tepelné čerpadlo vzduch – voda: Aká je jeho cena a úspory na energiách?

Tepelné čerpadlo vzduch – voda: Aká je jeho cena a úspory na energiách?

Pridané: 29.02.2024

Tepelné čerpadlo vzduch – voda patrí k najčastejšie vyberaným tepelným čerpadlám v našich zemepisných šírkach. Ak práve premýšľate nad výmenou starého kotla za tepelné čerpadlo alebo ste sa rozhodli pre tento typ vykurovania v novostavbe, ideálnym riešení

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár