Späť na blog

Mobilná alebo montovaná klimatizácia. Ktorá je vhodná pre vás?

Mobilná alebo montovaná klimatizácia. Ktorá je vhodná pre vás?

Pridané: 24.08.2022

Každá má svoje výhody aj nevýhody. Mobilná klimatizácia je pre mnohých ideálnym, cenovo nenáročným riešením na vyhladenie viacerých miestností, stačí ju len preniesť. Montovaná ponúka na druhú stranu vyšší výkon a pracuje rýchlejšie. Povedzme si o týchto modeloch viac a porovnajme si ich.

 

Mobilná klimatizácia

Jej najväčšou výhodou je flexibilita, ktorú užívateľom ponúka. Ako z jej názvu vyplýva, viete s ňou hýbať a v rámci príbytku ju jednoducho premiestnite do miestnosti, ktorú chcete v danej chvíli vychladiť.

Na rozdiel od montovaného modelu sa skladá iba z jednej jednotky, ktorú už dnes ponúkajú značky v peknom dizajne, takže nenaruší ani vzhľad vašej domácnosti. To, že u nej absentuje vonkajšia jednotka však má aj svoje nevýhody. Teplo z interiéru sa musí nejako vyvádzať von, v prípade mobilnej jednotky ide o hadicu. Tú je potrebné umiestniť cez okno alebo otvor v stene do exteriéru.

Chýbajúca vonkajšia jednotka sa odzrkadľuje aj na hlučnosti mobilnej klimatizácie. Zatiaľ čo motor montovanej klimatizácie sa nachádza vonku vo vonkajšej jednotke, pri mobilnom modely ho máte vo vnútri. Pri používaní si preto treba zvyknúť na zvýšený nepríjemný hluk.

Mobilné jednotky sú však cenovo dostupné a na ich inštaláciu nepotrebujete nikoho. Stačí ju vybaliť, zabezpečiť vývod hadice a zapojiť kábel do elektrickej siete. Práve preto ju odporúčame ako dočasné riešenia do prenajatých bytov alebo kancelárií, kde nechcete investovať väčšie čiastky, lebo sa v budúcnosti plánujete presťahovať.

 

Montovaná klimatizácia

Inštalácia montovanej klimatizácie je náročnejšia a budete na ňu potrebovať odborníka. Montovaná jednotka, ako sme už spomenuli, sa skladá z vonkajšej jednotky s motorom a vnútornej jednotky. Jej chod je tichší a vy nemáte starosti so žiadnou hadicou. Chladivo v montovanom modely cirkuluje v uzavretom potrubí medzi jednotkou v interiéri a exteriéri.

Pochváliť sa môže vyšším výkonom, miestnosť vychladí za kratší čas ako jej mobilná konkurentka. Ide o efektívne a spoľahlivé riešenie, ktoré vydrží pri správnej údržbe slúžiť roky. Súčasné dizajny zapadnú krásne do interiéru a viete ich ovládať cez mobilné aplikácie aj na diaľku. Jednoducho si tak vychladíte váš domov ešte predtým, ako prídete z práce.

Montované klimatizácie sú obohatené o rôzne moderné funkcie. Miestnosť nielen vychladia, vykúria, ale zbavia ju baktérií, vírusov, nadmernej vlhkosti a disponujú aj prachovým filtrom. Sú tak ideálnou voľbou pre alergikov.

Z dlhodobého hľadiska je montovaná klimatizácia lepším a efektívnejším riešením.

 

Údržba klimatizácie

Na to, aby vám klimatizácia slúžila roky bez problémov a jej funkcie fungovali ako majú, je potrebné klimatizačné jednotky pravidelne čistiť. V prípade montovanej klimatizácie nezabúdajte ani na vonkajšiu jednotku, ktorá sa nachádza v exteriéri. Ideálne je klimatizáciu vyčistiť vždy po sezóne, aby bola nachystaná na prípadné kúrenie cez zimu a ďalšiu letnú sezónu.

Ktorý druh je teda ten správny pre vás? Ak si nie ste ešte stále istý, kontaktujte nás a my vám radi poradíme.

Späť na blog

Ďalšie články

Prečo vykurovať tepeľným čerpadlom a ako ušetriť 60% nákladov na vykurovanie

Prečo vykurovať tepeľným čerpadlom a ako ušetriť 60% nákladov na vykurovanie

Pridané: 27.01.2022

Zistite ako dosiahnuť pohodlné vykurovanie domácnosti.

Čítať článok

Oplatí sa v zime kúriť klimatizáciou?

Oplatí sa v zime kúriť klimatizáciou?

Pridané: 09.12.2022

Keď sa povie slovo klimatizácia, všetci si predstavíme príjemný chlad, ktorým nás obklopuje počas horúcich letných dní. Prázdniny, leto, teplo. Vedeli ste ale, že klimatizačné jednotky vedia nielen vychladiť, ale aj vykúriť vaše domácnosti?

Čítať článok

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Pridané: 21.10.2022

Zimné obdobie je spájané s vírusmi a chrípkovým obdobím. Pijeme bylinné čaje, dopujeme sa vitamínmi, a robíme všetko preto, aby sme sa chorobe vyhli. Ako prevencia môže slúžiť aj klimatizácia, pýtate sa ako?

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár