Späť na blog

Máte doma alergikov? Doprajte im čistý vzduch

Máte doma alergikov? Doprajte im čistý vzduch

Pridané: 15.05.2023

Prišla jar, všetko kvitne, svieti slnko, plnia sa terasy, vyťahujeme jarné bundy. S jarným obdobím ale prichádza aj nočná mora alergikov. Peľová sezóna je už v plnom prúde a zatiaľ, čo počas roka trápi alergikov najmä prach, na jar sa k nemu pridávajú aj všetky alergény z kvitnúcich rastlín. Ako sa s nimi vysporiadať vo vlastnom domove?

Pri pobyte vonku mnohým pomôžu iba predpísané lieky na alergiu. Čo ale doma? Domov by mal byť bezpečným miestom. Všeobecné rady hovoria o vetraní skoro ráno, kedy vo vzduchu nie je ešte toľko rozvíreného peľu, tí, ktorí ale trpia alergiou vedia, že aj ranné vetranie im spôsobuje tečúci nos či svrbenie očí.

V dnešnej dobe moderných technológií treba využívať ich vymoženosti a všetky funkcie, ktoré nám môžu uľahčiť život. Tak ako nám umývačka riadu umyje riad alebo robotický vysávač povysáva dom, kým sedíme na gauči, môžu náš život uľahčiť a zlepšiť aj klimatizácie, čističky vzduchu a rekuperácie.

Všetky tri menované zariadenia totiž dokážu u vás doma vytvoriť čisté prostredie bez alergénov.

Klimatizácia chladí i čistí ovzdušie

Súčasné modely klimatizácií ponúkajú spotrebiteľovi nielen príjemné chladenie počas letných dní a vykurovanie počas obdobia zimy. Špeciálne filtre dnes dokážu vzduch prefiltrovať a očistiť od peľu, prachu, plesní, baktérií, vírusov či iných nečistôt, ktoré spúšťajú u citlivých ľudí alergické reakcie.

 

Aké filtre by mala obsahovať kvalitná klimatizácia, aby dokázala vyčistiť vzduch u vás doma?

  • Strieborný filter na zneškodnenie alergénov, ako je peľ.
  • HEPA filtre na zachytávanie aj tých najjemnejších čiastočiek prachu a nečistôt.
  • Plazmový ionizér, ktorý vás zbaví pachov, vírusov, baktérií a sterilizuje prostredie.

 

Čistička vzduchu pre vzduch bez nečistôt

Čističky vzduchu fungujú ako filtračné zariadenia, ktoré sa starajú o kvalitu ovzdušia v interiéri tým, že z neho odstraňujú akékoľvek nečistoty a alergény. Dokážu odstrániť viac ako 99 % baktérií, patogénov a vírusov.

Najčastejšie sa stretávame s dvomi typmi čističiek:

  • Čističky vzduchu s HEPA filtrami
  • Čističky vzduchu s ionizátorom

 

Rekuperácia prináša čerstvý vzduch bez nečistôt

Práve vetraním sa do domácnosti dostáva najviac nečistôt a alergénov, vetrať ale musíme, ako inak získame čerstvý vzduch? Jednoducho rekuperáciou. Vetrať sa dnes dá aj bez otvoreného okna. Rekuperácia sa postará o výmenu vzduchu medzi exteriérom a interiérom, zachová normálnu teplotu a vzduch zvonka očistí od nečistôt a alergénov.

Výhody rekuperácie:

  • Šetrenie energie počas celého roka
  • Čerstvý vzduch bez alergénov
  • Zbavenie sa nadmernej vlhkosti
  • Vhodné do miestností, kde neviete zabezpečiť pravidelné vetranie oknom
  • Možnosť inštalácie pri výstavbe i rekonštrukcii

 

Viac o inštalácii a fungovaní rekuperácií sa dozviete z blogu: Lokálna verzus centrálna rekuperácia: Ktorá je vhodnejšia pre vás?

Doprajte sebe a svojej rodine čistý vzduch a spravte z vášho domova bezpečné miesto. Radi vám pomôžeme s výberom zariadenia, s jeho montážou i následnou údržbou do budúcnosti.

Späť na blog

Ďalšie články

Dotácia na tepelné čerpadlo. Viete, aké sú aktuálne podmienky?

Dotácia na tepelné čerpadlo. Viete, aké sú aktuálne podmienky?

Pridané: 31.01.2024

Dotácia na tepelné čerpadlo je veľkou motiváciou. Pripisuje sa jej značná miera za to, že mnohé domácnosti zvažujú kúpu čerpadla, prípadne výmenu za existujúci zdroj vykurovania. Patríte k nim? V tom prípade vás budú zaujímať aktuálne podmienky, podľa kto

Čítať článok

Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie, ako funguje?

Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie, ako funguje?

Pridané: 26.09.2022

Rekuperácia, či inak povedané systém riadeného vetrania, ponúka mnoho výhod. Každý predsa túžime po zdravom prostredí pre bývanie, čerstvom vzduchu bez nečistôt a ak nám to ušetrí aj náklady na vykurovanie, ide o jackpot. Ako rekuperácia funguje?

Čítať článok

Energetická kríza zasiahla aj Slovensko, riešením sú obnoviteľné zdroje energie

Energetická kríza zasiahla aj Slovensko, riešením sú obnoviteľné zdroje energie

Pridané: 09.12.2022

Energetická kríza zasiahla každého z nás, vonkajšie teplomery ukazujú stále nižšiu a nižšiu teplotu a vykurovacia sezóna je v plnom prúde. A práve vykurovanie robí tento rok mnohým nové vrásky.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár