Späť na blog

Máte doma alergikov? Doprajte im čistý vzduch

Máte doma alergikov? Doprajte im čistý vzduch

Pridané: 15.05.2023

Prišla jar, všetko kvitne, svieti slnko, plnia sa terasy, vyťahujeme jarné bundy. S jarným obdobím ale prichádza aj nočná mora alergikov. Peľová sezóna je už v plnom prúde a zatiaľ, čo počas roka trápi alergikov najmä prach, na jar sa k nemu pridávajú aj všetky alergény z kvitnúcich rastlín. Ako sa s nimi vysporiadať vo vlastnom domove?

Pri pobyte vonku mnohým pomôžu iba predpísané lieky na alergiu. Čo ale doma? Domov by mal byť bezpečným miestom. Všeobecné rady hovoria o vetraní skoro ráno, kedy vo vzduchu nie je ešte toľko rozvíreného peľu, tí, ktorí ale trpia alergiou vedia, že aj ranné vetranie im spôsobuje tečúci nos či svrbenie očí.

V dnešnej dobe moderných technológií treba využívať ich vymoženosti a všetky funkcie, ktoré nám môžu uľahčiť život. Tak ako nám umývačka riadu umyje riad alebo robotický vysávač povysáva dom, kým sedíme na gauči, môžu náš život uľahčiť a zlepšiť aj klimatizácie, čističky vzduchu a rekuperácie.

Všetky tri menované zariadenia totiž dokážu u vás doma vytvoriť čisté prostredie bez alergénov.

Klimatizácia chladí i čistí ovzdušie

Súčasné modely klimatizácií ponúkajú spotrebiteľovi nielen príjemné chladenie počas letných dní a vykurovanie počas obdobia zimy. Špeciálne filtre dnes dokážu vzduch prefiltrovať a očistiť od peľu, prachu, plesní, baktérií, vírusov či iných nečistôt, ktoré spúšťajú u citlivých ľudí alergické reakcie.

 

Aké filtre by mala obsahovať kvalitná klimatizácia, aby dokázala vyčistiť vzduch u vás doma?

  • Strieborný filter na zneškodnenie alergénov, ako je peľ.
  • HEPA filtre na zachytávanie aj tých najjemnejších čiastočiek prachu a nečistôt.
  • Plazmový ionizér, ktorý vás zbaví pachov, vírusov, baktérií a sterilizuje prostredie.

 

Čistička vzduchu pre vzduch bez nečistôt

Čističky vzduchu fungujú ako filtračné zariadenia, ktoré sa starajú o kvalitu ovzdušia v interiéri tým, že z neho odstraňujú akékoľvek nečistoty a alergény. Dokážu odstrániť viac ako 99 % baktérií, patogénov a vírusov.

Najčastejšie sa stretávame s dvomi typmi čističiek:

  • Čističky vzduchu s HEPA filtrami
  • Čističky vzduchu s ionizátorom

 

Rekuperácia prináša čerstvý vzduch bez nečistôt

Práve vetraním sa do domácnosti dostáva najviac nečistôt a alergénov, vetrať ale musíme, ako inak získame čerstvý vzduch? Jednoducho rekuperáciou. Vetrať sa dnes dá aj bez otvoreného okna. Rekuperácia sa postará o výmenu vzduchu medzi exteriérom a interiérom, zachová normálnu teplotu a vzduch zvonka očistí od nečistôt a alergénov.

Výhody rekuperácie:

  • Šetrenie energie počas celého roka
  • Čerstvý vzduch bez alergénov
  • Zbavenie sa nadmernej vlhkosti
  • Vhodné do miestností, kde neviete zabezpečiť pravidelné vetranie oknom
  • Možnosť inštalácie pri výstavbe i rekonštrukcii

 

Viac o inštalácii a fungovaní rekuperácií sa dozviete z blogu: Lokálna verzus centrálna rekuperácia: Ktorá je vhodnejšia pre vás?

Doprajte sebe a svojej rodine čistý vzduch a spravte z vášho domova bezpečné miesto. Radi vám pomôžeme s výberom zariadenia, s jeho montážou i následnou údržbou do budúcnosti.

Späť na blog

Ďalšie články

Mýty o klimatizácii: Spôsobuje zdravotné problémy?

Mýty o klimatizácii: Spôsobuje zdravotné problémy?

Pridané: 26.09.2022

Klimatizácia bola v minulosti luxus, ktorý si mohli dovoliť len určité skupiny ľudí. Dnes je bežnou súčasťou vybavenia vo väčšine domácností. Pod slovom klimatizácia si mnoho z nás predstaví rôzny mýty a polopravdy. Pozrime sa spoločne na ne.

Čítať článok

Prečo nezanedbávať pravidelné čistenie a údržbu klimatizácie a kedy je na ne ideálny čas?

Prečo nezanedbávať pravidelné čistenie a údržbu klimatizácie a kedy je na ne ideálny čas?

Pridané: 15.03.2023

Zima a začiatok jari je ideálnym obdobím, kedy sa venovať údržbe vašej klimatizácie, aby bola na leto pripravená schladiť rozhorúčenú domácnosť. Zanedbanie údržby môže viesť nielen k poškodeniu klimatizačného zariadenia, ale aj k zdravotným problémom.

Čítať článok

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Pridané: 12.09.2022

Klimatizácia môže byť účinným riešením vykurovania najmä na jeseň, keď sa ešte stále snažíte vyrovnať striedanie tepla a chladu. Zistite, ktoré vlastnosti a funkcie vám môžu túto jeseň zabezpečiť pohodlie.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár