Späť na blog

Máte doma alergikov? Doprajte im čistý vzduch

Máte doma alergikov? Doprajte im čistý vzduch

Pridané: 15.05.2023

Prišla jar, všetko kvitne, svieti slnko, plnia sa terasy, vyťahujeme jarné bundy. S jarným obdobím ale prichádza aj nočná mora alergikov. Peľová sezóna je už v plnom prúde a zatiaľ, čo počas roka trápi alergikov najmä prach, na jar sa k nemu pridávajú aj všetky alergény z kvitnúcich rastlín. Ako sa s nimi vysporiadať vo vlastnom domove?

Pri pobyte vonku mnohým pomôžu iba predpísané lieky na alergiu. Čo ale doma? Domov by mal byť bezpečným miestom. Všeobecné rady hovoria o vetraní skoro ráno, kedy vo vzduchu nie je ešte toľko rozvíreného peľu, tí, ktorí ale trpia alergiou vedia, že aj ranné vetranie im spôsobuje tečúci nos či svrbenie očí.

V dnešnej dobe moderných technológií treba využívať ich vymoženosti a všetky funkcie, ktoré nám môžu uľahčiť život. Tak ako nám umývačka riadu umyje riad alebo robotický vysávač povysáva dom, kým sedíme na gauči, môžu náš život uľahčiť a zlepšiť aj klimatizácie, čističky vzduchu a rekuperácie.

Všetky tri menované zariadenia totiž dokážu u vás doma vytvoriť čisté prostredie bez alergénov.

Klimatizácia chladí i čistí ovzdušie

Súčasné modely klimatizácií ponúkajú spotrebiteľovi nielen príjemné chladenie počas letných dní a vykurovanie počas obdobia zimy. Špeciálne filtre dnes dokážu vzduch prefiltrovať a očistiť od peľu, prachu, plesní, baktérií, vírusov či iných nečistôt, ktoré spúšťajú u citlivých ľudí alergické reakcie.

 

Aké filtre by mala obsahovať kvalitná klimatizácia, aby dokázala vyčistiť vzduch u vás doma?

  • Strieborný filter na zneškodnenie alergénov, ako je peľ.
  • HEPA filtre na zachytávanie aj tých najjemnejších čiastočiek prachu a nečistôt.
  • Plazmový ionizér, ktorý vás zbaví pachov, vírusov, baktérií a sterilizuje prostredie.

 

Čistička vzduchu pre vzduch bez nečistôt

Čističky vzduchu fungujú ako filtračné zariadenia, ktoré sa starajú o kvalitu ovzdušia v interiéri tým, že z neho odstraňujú akékoľvek nečistoty a alergény. Dokážu odstrániť viac ako 99 % baktérií, patogénov a vírusov.

Najčastejšie sa stretávame s dvomi typmi čističiek:

  • Čističky vzduchu s HEPA filtrami
  • Čističky vzduchu s ionizátorom

 

Rekuperácia prináša čerstvý vzduch bez nečistôt

Práve vetraním sa do domácnosti dostáva najviac nečistôt a alergénov, vetrať ale musíme, ako inak získame čerstvý vzduch? Jednoducho rekuperáciou. Vetrať sa dnes dá aj bez otvoreného okna. Rekuperácia sa postará o výmenu vzduchu medzi exteriérom a interiérom, zachová normálnu teplotu a vzduch zvonka očistí od nečistôt a alergénov.

Výhody rekuperácie:

  • Šetrenie energie počas celého roka
  • Čerstvý vzduch bez alergénov
  • Zbavenie sa nadmernej vlhkosti
  • Vhodné do miestností, kde neviete zabezpečiť pravidelné vetranie oknom
  • Možnosť inštalácie pri výstavbe i rekonštrukcii

 

Viac o inštalácii a fungovaní rekuperácií sa dozviete z blogu: Lokálna verzus centrálna rekuperácia: Ktorá je vhodnejšia pre vás?

Doprajte sebe a svojej rodine čistý vzduch a spravte z vášho domova bezpečné miesto. Radi vám pomôžeme s výberom zariadenia, s jeho montážou i následnou údržbou do budúcnosti.

Späť na blog

Ďalšie články

Prečo sa oplatí investovať do tepeľných čerpadiel ?

Prečo sa oplatí investovať do tepeľných čerpadiel ?

Pridané: 21.01.2022

Ako zistiť, či sa investícia do tepelného čerpadla naozaj oplatí? Stačí si porovnať dlhodobé výhody s počiatočnými nákladmi. Aby ste sa mohli zorientovať čo najrýchlejšie, ponúkame päť argumentov, prečo sa do tepelného čerpadla oplatí investovať.

Čítať článok

Oplatí sa investovať do tepelných čerpadiel?

Oplatí sa investovať do tepelných čerpadiel?

Pridané: 07.06.2022

Aby ste lepšie pochopili, prečo sa oplatí dlhodobo investovať do tepelného čerpadla, musíte vedieť, ako dlhodobé výhody prevážia počiatočné náklady. Tu je päť príkladov, prečo sa oplatí investovať do tepelného čerpadla čas aj financie.

Čítať článok

Aké druhy tepelných čerpadiel poznáme a ktoré sú vhodné pre váš dom?

Aké druhy tepelných čerpadiel poznáme a ktoré sú vhodné pre váš dom?

Pridané: 02.02.2023

Či už prerábate alebo staviate váš vysnívaný dom, je pritom potrebné myslieť na to, čo vám bude zabezpečovať to pravé teplo domova. Vhodným zdrojom tepla je pre domácnosti tepelné čerpadlo. Aké druhy poznáme a ktorý je najvhodnejší pre vás?

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár