Späť na blog

Ekologické aspekty klimatizácie: Ako šetrí životné prostredie?

Ekologické aspekty klimatizácie: Ako šetrí životné prostredie?

Pridané: 12.07.2023

Pri kúpe spotrebičov a technológií do domácnosti sa zameriavame na ich dizajn, funkcie, efektívnosť, ale zaujíma nás aj energetická účinnosť a ich vplyv na životné prostredie. Práve životné prostredie v minulosti najviac trpelo vďaka negatívnym vplyvom zariadení, dnes je to už minulosťou a vy si viete vybrať modernú klimatizáciu, ktorá poteší vás i našu planétu.

Vidíme to aj my, naši klienti sa čoraz viac zaujímajú o environmentálny dopad našich produktov – či už je to tepelné čerpadlo, čističky vzduchu alebo klimatizácia. Súčasné modely klimatizácií ponúkajú moderný vzhľad, funkcie, ktoré uľahčujú používanie a zlepšujú ich chod, ale myslia aj na životné prostredie.

Invertor pre zníženie spotreby

Dnešné modely klimatizácií sa predávajú s invertorovými motormi. Viete ako táto šikovná technológia funguje? Namiesto neustáleho zastavovania a spúšťania motora, má motor jednoducho nastavené otáčky motora podľa potreby. Ivertor tak dokáže udržiavať u vás doma príjemnú teplotu bez toho, aby míňal viac energie. Spotreba energia má vplyv nielen na vaše účty za energiu, ale aj našu planétu. Vy tak šetríte peniažky i životné prostredie.

Invertorová technológia znižuje spotrebu energie pri používaní klimatizačnej jednotky až v priemere o 30 - 40 % v porovnaní s klimatizáciami bez invertorového motora.

Ekologické chladivo

Niektoré značky na trhu už dnes ponúkajú klimatizačné jednotky, v ktorých využívajú ekologické chladivá. Príkladom sú klimatizácie od značky Daikin, ktoré používajú ekologické chladivo R-32. Toto palivo má v porovnaní s bežnými menší dopad na globálne otepľovanie, čím znižuje svoj vplyv na životné prostredie. Ekologické chladivá majú nulový potenciál poškodzovania ozónovej vrstvy a až o 80 % nižšie emisie CO2.

Energetická účinnosť je základ

Pri akomkoľvek zariadení, ktoré kupujete do domácnosti je dôležité dohliadnuť na energetickú účinnosť. Vďaka energetickým štítkom majú klienti presnejšie informácie o spotrebičoch a pomáhajú im aj pri výbere modelu. Zaviedla ich Európska únia ešte pred vstupom do EÚ, aby boli spotrebitelia lepšie informovaní a mohli si vybrať spotrebiče, ktoré sú čo najúspornejšie. Klientom preto ponúkame modely, ktoré majú nižšiu spotrebu energie a odporúčame im, aby pri výbere siahali po zelenej farbe štítkov, ktoré sú označené písmenom A.

Myslite pri výbere energetickej triedy na to, že klimatizácia chladí počas horúcich dní nepretržite vašu domácnosť alebo firmu. Úvodná investícia do drahšieho, ale úspornejšieho modelu, sa vám vráti pri bežnom užívaní.

Zopár tipov ako používať klimatizáciu a šetriť životné prostredie:

  • Klimatizačnú jednotku v exteriéri i v interiéri umiestnite na miesto, kde nesvieti slnko celý deň, klimatizácia musí kvôli prehrievaniu pracovať „tvrdšie“ a minie pritom viac energie.

  • Správna nastavená teplota má vplyv na vaše zdravie i na spotrebu energie. Rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou by nemal byť vyšší ako 5-6 stupňov Celzia.

  • Pravidelná údržba je dôležitá pre správne fungovanie klimatizácie, zníženie spotreby energie, ale aj životnosť zariadenia. Pre planétu je predsa najlepšie, ak jedno zariadenie vydrží čo najdlhšie, aby sme nemuseli často kupovať nové.

 

S výberom zariadenia, ktoré bude úsporné pre vás i našu planétu vám radi poradíme. Stačí nás kontaktovať.

 

 

 

Späť na blog

Ďalšie články

Tepelné čerpadlá vydržia roky, ak nezanedbáte ich pravidelnú údržbu. Prečo je potrebná?

Tepelné čerpadlá vydržia roky, ak nezanedbáte ich pravidelnú údržbu. Prečo je potrebná?

Pridané: 08.08.2023

Na to, aby čerpadlo fungovalo naozaj energeticky úsporne a mohlo sa pochváliť dlhou životnosťou je dôležitá pravidelná údržba. Povedzme si spoločne, ako sa starať o tepelné čerpadlo?

Čítať článok

Máte doma vlhko? Aké zdravotné riziká vám hrozia?

Máte doma vlhko? Aké zdravotné riziká vám hrozia?

Pridané: 21.10.2022

Trápi vás doma nadmerná vlhkosť? V zimnom období, kedy je vonku chladno a vlhko, je to bežná vec. Viete, aká je ideálna vlhkosť, ktorú by ste doma mali mať? A aké zdravotné riziká vám hrozia, ak nadmernú vlhkosť nebudete riešiť? Pozrime sa spoločne na to.

Čítať článok

Ako vybrať tepelné čerpadlo? Čerpajte z výhod, ktoré ponúka

Ako vybrať tepelné čerpadlo? Čerpajte z výhod, ktoré ponúka

Pridané: 27.11.2023

Tepelné čerpadlo sa stáva čoraz vyhľadávanejším spôsobom na zabezpečenie vykurovania a chladenia domácností a komerčných priestorov. Princíp fungovania tepelného čerpadla ponúka okrem šetrenia životného prostredia aj mnoho výhod pre jeho užívateľov. Prečo

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár