Späť na blog

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Pridané: 21.10.2022

Klimatizácia je pre mnohých iba zariadením, ktoré počas letných horúčav vychladí domov i pracovisko na normálnu teplotu, pri ktorej dokážeme fungovať. Jedna z ďalších funkcií klimatizačných jednotiek je vykurovanie a udržovanie príjemnej izbovej teploty v prechodnom a zimnom období. Čo ale väčšina populácie netuší je, že moderné jednotky majú zabudovanú funkciu, ktorá vás ochráni pred vírusmi.

 

Technológia Flash Streamer od spoločnosti Daikin

Otvorené, zdieľané kancelárie a pracovné priestory sú rajom pre vírusy a baktérie, ktoré sa držia v ovzduší aj niekoľko hodín. Vaši zamestnanci si tak z práce môžu priniesť aj malé prekvapenie v podobe choroby. Ako tomu zabrániť? Dôležité je, samozrejme, pravidelné vetranie a poučenie zamestnancov, aby v prípade choroby zostali v domácej liečbe. Vieme však, že v praxi to nie vždy funguje. Riešením môže byť technológia Flash Streamer, ktorá sa nachádza vo viacerých modeloch klimatizácií od značky Daikin.

Technológia Flash Streamer od spoločnosti Daikin rozkladá nečistoty vo vzduchu oxidáciou. Plazmové výboje s inovatívnou technológiou čistenia vzduchu generujú vysokorýchlostné elektróny, ktorých kapacita je tak vysoká, že vaše klimatizačné zariadenie bez prestávky odstraňuje na pracovisku vírusy, baktérie, plesne, pachy a iné nečistoty, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu.

Chráni pred bežnými vírusmi i Covid-19

Túto jeseň tu síce nemáme lockdowny, ale koronavírus z našich životov nezmizol. Čísla nakazených sú stále pomerne vysoké, aj keď priebeh ochorenia je u mnohých kvôli očkovaniu miernejší. Vedecký tím z Tokijskej univerzity na základe experimentu, kde ožarovali vírus bez prestávky tri hodiny technológiou Flash Streamer, konštatoval, že technológia inaktivovala približne 94 % vírusu po hodine a po troch to bolo až 99,97 % koronavírusu. Klimatizácia tak na pracovisku i doma môže ochraňovať aj pred stále prítomným vírusom COVID-19.

Čo sledovať pri výbere klimatizačnej jednotky pre pracovné prostredie:

  • Energetická trieda – klimatizácie idú na pracovisku väčšinou bez prestávky, dbajte pri výbere na energetickú triedu, aby vás neprekvapili účty za energie.

  • Snímač pohybu – šikovná funkcia, ktorú ocení každý zamestnanec, klimatizácia sleduje pohyb v miestnosti a studený vzduch nasmeruje vždy mimo ľudí.

  • Ovládanie cez aplikáciu – stačí vám mobil v ruke a pri vybavovaní emailu jednoducho nastavíte teplotu v kancelárii z pohodlia vašej kancelárskej stoličky či počas obedovej pauzy.

  • Funkcia samočistenia filtra – znižuje spotrebu energie a čistí filter bez vašej pomoci.

  • Tichý chod – aby nevyrušovala vašich zamestnancov a vás pri práci.

Investujte do kvalitných klimatizačných jednotiek, s ktorými vytvárate ideálne pracovné podmienky nielen počas letnej sezóny, ale celoročne. Chorý zamestnanec je stratou najmä pre zamestnávateľa, nehovoriac o tom, ak sa nakazia na pracovisku viacerí zamestnanci naraz. Radi vám poradíme s výberom i inštaláciou zariadenia na pracovisku i v domácom prostredí.

Späť na blog

Ďalšie články

Mýty o klimatizácii: Spôsobuje zdravotné problémy?

Mýty o klimatizácii: Spôsobuje zdravotné problémy?

Pridané: 26.09.2022

Klimatizácia bola v minulosti luxus, ktorý si mohli dovoliť len určité skupiny ľudí. Dnes je bežnou súčasťou vybavenia vo väčšine domácností. Pod slovom klimatizácia si mnoho z nás predstaví rôzny mýty a polopravdy. Pozrime sa spoločne na ne.

Čítať článok

Prečo vykurovať tepeľným čerpadlom a ako ušetriť 60% nákladov na vykurovanie

Prečo vykurovať tepeľným čerpadlom a ako ušetriť 60% nákladov na vykurovanie

Pridané: 27.01.2022

Zistite ako dosiahnuť pohodlné vykurovanie domácnosti.

Čítať článok

Máte doma vlhko? Aké zdravotné riziká vám hrozia?

Máte doma vlhko? Aké zdravotné riziká vám hrozia?

Pridané: 21.10.2022

Trápi vás doma nadmerná vlhkosť? V zimnom období, kedy je vonku chladno a vlhko, je to bežná vec. Viete, aká je ideálna vlhkosť, ktorú by ste doma mali mať? A aké zdravotné riziká vám hrozia, ak nadmernú vlhkosť nebudete riešiť? Pozrime sa spoločne na to.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár