Späť na blog

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Pridané: 12.09.2022

Jeseň je takmer dokonalá, čo sa týka ročných období, ale brzdí ju jedna drobná nedokonalosť... zdá sa, že sa nevie rozhodnúť, či je to teplé, alebo studené ročné obdobie.

Vďaka schopnosti vykurovať a chladiť by odpoveďou na skutočne dokonalú jeseň mohla byť klimatizácia, ktorá udrží vo vašom dome stabilnú a optimálnu teplotu.

Odstráňte situáciu „je mi tak trochu zima a tak trochu teplo“, do ktorej sa dostávate pri väčších vykurovacích systémoch, ako sú radiátory alebo podlahové kúrenie, vďaka týmto 4 funkciám zabudovanej klimatizácie.

Daikin Stylish v modernom otvorenom priestore kuchyne a obývačky na jeseň

Automatické prepínanie

Perfektná funkcia na jeseň, ktorá vám poskytuje možnosť nastaviť teplotu a vedieť, že vaša klimatizácia bude pracovať tak, aby ju udržala za vás bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Najpríjemnejšia teplota pre obytné priestory je medzi 19 a 22 °C (66 až 71 °F) počas dňa a 15 až 19 °C (60 až 67 °F) v spálňach v noci.

Komfortný režim

Aj keď je vám zima, nie je príjemné, keď teplý vzduch fúka priamo na vás; oveľa príjemnejšie je, keď sa miestnosť okolo vás ohrieva. V komfortnom režime bude prúd vzduchu v režime chladenia smerovať nahor a v režime vykurovania nadol, aby jemne ohrieval alebo ochladzoval priestor a zároveň odvádzal vzduch od vás.

Strieborný filter na odstraňovanie alergénov

Strieborný filter na odstraňovanie a čistenie alergénov zachytáva alergény, ako je napríklad peľ, aby zabezpečil stály prísun čistého vzduchu do vašej domácnosti – dôležitá jesenná funkcia, najmä keď začína kvitnúť ambrózia. Ambrózia produkuje mimoriadne vysoké množstvo peľu a 75 % ľudí, ktorí sú alergickí na jarné rastliny, reaguje aj na ňu. Sezóna ambrózie trvá od konca augusta do novembra (alebo do prvých mrazov).  

Inteligentné ovládanie klimatizácií vám v jesennom období dokážu udržať komfort v domácnosti

Týždenný časovač

O všetky vaše potreby programovania sa môžete jednoducho postarať prostredníctvom aplikácie Daikin Residential Controller. Predtým, ako začnete, skontrolujte, či sú hodiny na vašom programátori správne, a potom nastavte program vykurovania tak, aby sa zapol približne pol hodiny pred tým, ako ráno vstanete, a vypol sa opäť pred tým, ako pôjdete spať. Ak je dom počas dňa prázdny, naprogramujte vykurovanie tak, aby bolo vypnuté aj počas tohto obdobia.

Venujte čas dôkladnému preskúmaniu funkcií vašej vykurovacej jednotky, aby ste túto jeseň maximalizovali účinnosť vašej klimatizácie. Ak niektorým funkciám alebo vlastnostiam nerozumiete, pozrite si návod na obsluhu, webovú stránku spoločnosti Daikin alebo sa obráťte na svojho inštalatéra.

Objavte celý sortiment klimatizácií Daikin tu

Späť na blog

Ďalšie články

Aké druhy tepelných čerpadiel poznáme a ktoré sú vhodné pre váš dom?

Aké druhy tepelných čerpadiel poznáme a ktoré sú vhodné pre váš dom?

Pridané: 02.02.2023

Či už prerábate alebo staviate váš vysnívaný dom, je pritom potrebné myslieť na to, čo vám bude zabezpečovať to pravé teplo domova. Vhodným zdrojom tepla je pre domácnosti tepelné čerpadlo. Aké druhy poznáme a ktorý je najvhodnejší pre vás?

Čítať článok

Lokálna verzus centrálna rekuperácia: Ktorá je vhodnejšia pre vás?

Lokálna verzus centrálna rekuperácia: Ktorá je vhodnejšia pre vás?

Pridané: 03.04.2023

Uvažujete nad riadeným vetraním u vás doma či na pracovisku? Je jedno či staviate, alebo chystáte rekonštrukciu, rekuperácia vám zvýši komfort bývania a kvalitu ovzdušia v interiéri.

Čítať článok

Ekologická voľba do každej domácnosti. Prečo si zaobstarať tepelné čerpadlo?

Ekologická voľba do každej domácnosti. Prečo si zaobstarať tepelné čerpadlo?

Pridané: 24.08.2022

Ekologické a lacné vykurovanie, ohrev vody – to vám zabezpečí práve tepelné čerpadlo. To je v súčasnosti považované za extrémne efektívnu metódu vykurovania, čo oceníte pri nižších účtoch za energiu. Povedzme si o jeho fungovaní a výhodách.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár