Späť na blog

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Pridané: 12.09.2022

Jeseň je takmer dokonalá, čo sa týka ročných období, ale brzdí ju jedna drobná nedokonalosť... zdá sa, že sa nevie rozhodnúť, či je to teplé, alebo studené ročné obdobie.

Vďaka schopnosti vykurovať a chladiť by odpoveďou na skutočne dokonalú jeseň mohla byť klimatizácia, ktorá udrží vo vašom dome stabilnú a optimálnu teplotu.

Odstráňte situáciu „je mi tak trochu zima a tak trochu teplo“, do ktorej sa dostávate pri väčších vykurovacích systémoch, ako sú radiátory alebo podlahové kúrenie, vďaka týmto 4 funkciám zabudovanej klimatizácie.

Daikin Stylish v modernom otvorenom priestore kuchyne a obývačky na jeseň

Automatické prepínanie

Perfektná funkcia na jeseň, ktorá vám poskytuje možnosť nastaviť teplotu a vedieť, že vaša klimatizácia bude pracovať tak, aby ju udržala za vás bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Najpríjemnejšia teplota pre obytné priestory je medzi 19 a 22 °C (66 až 71 °F) počas dňa a 15 až 19 °C (60 až 67 °F) v spálňach v noci.

Komfortný režim

Aj keď je vám zima, nie je príjemné, keď teplý vzduch fúka priamo na vás; oveľa príjemnejšie je, keď sa miestnosť okolo vás ohrieva. V komfortnom režime bude prúd vzduchu v režime chladenia smerovať nahor a v režime vykurovania nadol, aby jemne ohrieval alebo ochladzoval priestor a zároveň odvádzal vzduch od vás.

Strieborný filter na odstraňovanie alergénov

Strieborný filter na odstraňovanie a čistenie alergénov zachytáva alergény, ako je napríklad peľ, aby zabezpečil stály prísun čistého vzduchu do vašej domácnosti – dôležitá jesenná funkcia, najmä keď začína kvitnúť ambrózia. Ambrózia produkuje mimoriadne vysoké množstvo peľu a 75 % ľudí, ktorí sú alergickí na jarné rastliny, reaguje aj na ňu. Sezóna ambrózie trvá od konca augusta do novembra (alebo do prvých mrazov).  

Inteligentné ovládanie klimatizácií vám v jesennom období dokážu udržať komfort v domácnosti

Týždenný časovač

O všetky vaše potreby programovania sa môžete jednoducho postarať prostredníctvom aplikácie Daikin Residential Controller. Predtým, ako začnete, skontrolujte, či sú hodiny na vašom programátori správne, a potom nastavte program vykurovania tak, aby sa zapol približne pol hodiny pred tým, ako ráno vstanete, a vypol sa opäť pred tým, ako pôjdete spať. Ak je dom počas dňa prázdny, naprogramujte vykurovanie tak, aby bolo vypnuté aj počas tohto obdobia.

Venujte čas dôkladnému preskúmaniu funkcií vašej vykurovacej jednotky, aby ste túto jeseň maximalizovali účinnosť vašej klimatizácie. Ak niektorým funkciám alebo vlastnostiam nerozumiete, pozrite si návod na obsluhu, webovú stránku spoločnosti Daikin alebo sa obráťte na svojho inštalatéra.

Objavte celý sortiment klimatizácií Daikin tu

Späť na blog

Ďalšie články

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Bojujte proti vírusom na pracovisku s novými technológiami

Pridané: 21.10.2022

Zimné obdobie je spájané s vírusmi a chrípkovým obdobím. Pijeme bylinné čaje, dopujeme sa vitamínmi, a robíme všetko preto, aby sme sa chorobe vyhli. Ako prevencia môže slúžiť aj klimatizácia, pýtate sa ako?

Čítať článok

Ako sa nezblázniť z funkcií klimatizácií a naučiť sa ich hravo ovládať

Ako sa nezblázniť z funkcií klimatizácií a naučiť sa ich hravo ovládať

Pridané: 09.01.2022

Poznáte to, tropické letné dni a noci sú často na nevydržanie. Zaobísť sa preto bez klimatizácie môže byť skutočne náročný, ba priam nadľudský výkon.

Čítať článok

Mýty o klimatizácii: Spôsobuje zdravotné problémy?

Mýty o klimatizácii: Spôsobuje zdravotné problémy?

Pridané: 26.09.2022

Klimatizácia bola v minulosti luxus, ktorý si mohli dovoliť len určité skupiny ľudí. Dnes je bežnou súčasťou vybavenia vo väčšine domácností. Pod slovom klimatizácia si mnoho z nás predstaví rôzny mýty a polopravdy. Pozrime sa spoločne na ne.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár