Späť na blog

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Funkcie klimatizácie, ktoré vás na jeseň udržia v pohodlí

Pridané: 12.09.2022

Jeseň je takmer dokonalá, čo sa týka ročných období, ale brzdí ju jedna drobná nedokonalosť... zdá sa, že sa nevie rozhodnúť, či je to teplé, alebo studené ročné obdobie.

Vďaka schopnosti vykurovať a chladiť by odpoveďou na skutočne dokonalú jeseň mohla byť klimatizácia, ktorá udrží vo vašom dome stabilnú a optimálnu teplotu.

Odstráňte situáciu „je mi tak trochu zima a tak trochu teplo“, do ktorej sa dostávate pri väčších vykurovacích systémoch, ako sú radiátory alebo podlahové kúrenie, vďaka týmto 4 funkciám zabudovanej klimatizácie.

Daikin Stylish v modernom otvorenom priestore kuchyne a obývačky na jeseň

Automatické prepínanie

Perfektná funkcia na jeseň, ktorá vám poskytuje možnosť nastaviť teplotu a vedieť, že vaša klimatizácia bude pracovať tak, aby ju udržala za vás bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Najpríjemnejšia teplota pre obytné priestory je medzi 19 a 22 °C (66 až 71 °F) počas dňa a 15 až 19 °C (60 až 67 °F) v spálňach v noci.

Komfortný režim

Aj keď je vám zima, nie je príjemné, keď teplý vzduch fúka priamo na vás; oveľa príjemnejšie je, keď sa miestnosť okolo vás ohrieva. V komfortnom režime bude prúd vzduchu v režime chladenia smerovať nahor a v režime vykurovania nadol, aby jemne ohrieval alebo ochladzoval priestor a zároveň odvádzal vzduch od vás.

Strieborný filter na odstraňovanie alergénov

Strieborný filter na odstraňovanie a čistenie alergénov zachytáva alergény, ako je napríklad peľ, aby zabezpečil stály prísun čistého vzduchu do vašej domácnosti – dôležitá jesenná funkcia, najmä keď začína kvitnúť ambrózia. Ambrózia produkuje mimoriadne vysoké množstvo peľu a 75 % ľudí, ktorí sú alergickí na jarné rastliny, reaguje aj na ňu. Sezóna ambrózie trvá od konca augusta do novembra (alebo do prvých mrazov).  

Inteligentné ovládanie klimatizácií vám v jesennom období dokážu udržať komfort v domácnosti

Týždenný časovač

O všetky vaše potreby programovania sa môžete jednoducho postarať prostredníctvom aplikácie Daikin Residential Controller. Predtým, ako začnete, skontrolujte, či sú hodiny na vašom programátori správne, a potom nastavte program vykurovania tak, aby sa zapol približne pol hodiny pred tým, ako ráno vstanete, a vypol sa opäť pred tým, ako pôjdete spať. Ak je dom počas dňa prázdny, naprogramujte vykurovanie tak, aby bolo vypnuté aj počas tohto obdobia.

Venujte čas dôkladnému preskúmaniu funkcií vašej vykurovacej jednotky, aby ste túto jeseň maximalizovali účinnosť vašej klimatizácie. Ak niektorým funkciám alebo vlastnostiam nerozumiete, pozrite si návod na obsluhu, webovú stránku spoločnosti Daikin alebo sa obráťte na svojho inštalatéra.

Objavte celý sortiment klimatizácií Daikin tu

Späť na blog

Ďalšie články

Ako vybrať tepelné čerpadlo? Čerpajte z výhod, ktoré ponúka

Ako vybrať tepelné čerpadlo? Čerpajte z výhod, ktoré ponúka

Pridané: 27.11.2023

Tepelné čerpadlo sa stáva čoraz vyhľadávanejším spôsobom na zabezpečenie vykurovania a chladenia domácností a komerčných priestorov. Princíp fungovania tepelného čerpadla ponúka okrem šetrenia životného prostredia aj mnoho výhod pre jeho užívateľov. Prečo

Čítať článok

Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie, ako funguje?

Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie, ako funguje?

Pridané: 26.09.2022

Rekuperácia, či inak povedané systém riadeného vetrania, ponúka mnoho výhod. Každý predsa túžime po zdravom prostredí pre bývanie, čerstvom vzduchu bez nečistôt a ak nám to ušetrí aj náklady na vykurovanie, ide o jackpot. Ako rekuperácia funguje?

Čítať článok

Ekologické aspekty klimatizácie: Ako šetrí životné prostredie?

Ekologické aspekty klimatizácie: Ako šetrí životné prostredie?

Pridané: 12.07.2023

Pri kúpe spotrebičov a technológií do domácnosti sa zameriavame na ich dizajn, funkcie, efektívnosť, ale zaujíma nás aj energetická účinnosť a ich vplyv na životné prostredie. Práve životné prostredie v minulosti najviac trpelo, dnes je to už minulosťou.

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár