Späť na blog

5 funkcií, ktoré by mala mať vaša klimatizácia

5 funkcií, ktoré by mala mať vaša klimatizácia

Pridané: 06.04.2023

Blíži sa leto a s ním aj horúce dni. Tie sa v posledných rokoch nedajú zvládnuť bez klimatizácii. Ak plánujete do vašej domácnosti alebo na pracovisko zakúpiť nový model, poradíme vám, na akých 5 základných funkcií sa treba pri výbere zamerať.

Zatiaľ čo v minulosti sme mali na výber len zopár modelov a značiek, dnes je výber klimatizácií bohatý. O to ťažšie sa vyberá tá najlepšia. Funkcie pribúdajú a človek sa pýta sám seba – budem ich pri bežnom užívaní potrebovať? Chladenie ponúka každá z klimatizácií, čo viac ešte treba?

  1. Vychladí i vykúri

Jednou zo základných funkcií, ktorú by dnes mala mať aj vaša klimatizácia je, že vám okrem chladenia ponúkne aj vykurovanie. Vykurovanie klimatizačnou jednotkou patrí medzi pomerne úsporné a finančne nenáročné riešenie, a to najmä v prechodných mesiacoch, kedy sú chladnejšie rána a noci. Vykúrite ňou domácnosti či pracovisko aj počas miernejších zím.

Funkciu vykurovania môžete pri určitých modeloch využívať až do teploty -25 stupňov Celzia. Je vhodná aj pre prázdninové chaty, v ktorých sa dlhodobo nekúri a po príchode túžite rýchlo po teple, kým vytvoríte v krbe ohnisko, ktoré zohreje celý priestor. Klimatizáciu tak využijete aj ako doplnkový vykurovací systém.

  1. Stačí otvoriť aplikáciu a doma je príjemne

Je to tak, dnešná doba nám ponúka technologické vymoženosti, ktoré sa oplatí využívať. Pri výbere klimatizácie preto pozerajte po modeloch, ktoré majú možnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu. Vy tak nebudete musieť neustále hľadať ovládač a domácnosť či kanceláriu si vychladíte na ceste domov, na diaľku, jednoducho cez mobil.

  1. Čistý vzduch bez baktérií a vírusov

Klimatizácia už dávno nie je iba zariadením, ktoré domácnosť vychladí. Súčasné modely sa môžu pochváliť vysokoúčinnými filtrami, ktoré vzduch v miestnosti zbavia nečistôt v podobe prachu, vírusov, baktérií a nepríjemných pachov. Táto funkcia je vhodná najmä pre alergikov, ale ocenia ju všetci, ktorým záleží na kvalite vzduchu, ktorý dýchajú.

  1. Automatický reštart

Občas sa stane, veľakrát v tej najnevhodnejšej situácii, že vypadne prúd. Doma ste si nastavili ideálnu teplotu, odišli do obchodu a po príchode vás čakalo nepríjemné prekvapenie. Funkcia automatický reštart zabezpečí, aby sa po obnovení prúdu klimatizácia zapla a obnovili sa nastavené funkcie a teplota, ktoré ste si vybrali pred odchodom z domu.

  1. Chlad aj bez nepríjemného fúkania

Mnohých pri umiestňovaní klimatizácie odrádza nepríjemné fúkanie. Dnešné modely klimatizácií ponúkajú funkciu, ktorá dokáže zabezpečiť príjemnú teplotu aj bez prievanu. Klimatizačné zariadenie reguluje teplotu a rýchlosť ventilátora, aby vytvorilo optimálnu teplotu v miestnosti bez nutnosti silného prievanu.

Výhodnou funkciou je aj snímač pohybu, ktorý obsahujú klimatizácie značky Daikin. Snímač sleduje, kde v miestnosti sa práve nachádzate a studený vzduch nasmeruje mimo vás. Výborná funkcia pre kancelárie, kde trávite 9 hodín denne pod klimatizačnou jednotkou.

Bonus na záver – šetrite pri chladení

V dobe energetickej krízy chceme každý šetriť energiu. Ak teda plánujete kúpu novej klimatizačnej jednotky, určite siahnite po modeloch s invertorovou technológiou. Modely s invertorom sú totiž v priemere o 35 % úspornejšie ako modely bez. Účinná technológia zabraňuje plytvaniu energiou v klimatizačných jednotkách regulovaním otáčok motora. Namiesto vydávania ďalšej energie spúšťaním a zastavovaním, invertor radšej upravuje otáčky motora, aby bola jeho prevádzka plynulá a účinnejšia. Udržuje tak v miestnosti optimálnu teplotu a šetrí pritom energiu.

 

S výberom klimatizácie, ktorá bude obsahovať všetky funkcie, ktoré si prajete doma využívať, vám v Mallay Slovakia radi poradíme. A postaráme sa aj o jej inštaláciu a následnú pravidelnú údržbu.

 

Váš tím Mallay

Späť na blog

Ďalšie články

Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie, ako funguje?

Rekuperácia šetrí náklady na vykurovanie, ako funguje?

Pridané: 26.09.2022

Rekuperácia, či inak povedané systém riadeného vetrania, ponúka mnoho výhod. Každý predsa túžime po zdravom prostredí pre bývanie, čerstvom vzduchu bez nečistôt a ak nám to ušetrí aj náklady na vykurovanie, ide o jackpot. Ako rekuperácia funguje?

Čítať článok

Oplatí sa investovať do tepelných čerpadiel?

Oplatí sa investovať do tepelných čerpadiel?

Pridané: 07.06.2022

Aby ste lepšie pochopili, prečo sa oplatí dlhodobo investovať do tepelného čerpadla, musíte vedieť, ako dlhodobé výhody prevážia počiatočné náklady. Tu je päť príkladov, prečo sa oplatí investovať do tepelného čerpadla čas aj financie.

Čítať článok

5 tipov ako používať klimatizáciu v lete a šetriť pritom energie

5 tipov ako používať klimatizáciu v lete a šetriť pritom energie

Pridané: 07.06.2023

Ceny energií nie sú najpriateľskejšie, teploty pomaly stúpajú a počas letných mesiacov sa bez klimatizácie dá fungovať len veľmi ťažko. Aké je riešenie? Ako vychladiť domácnosť a znížiť spotrebu energie, ktorú na chladenie využíva klimatizačná jednotka?

Čítať článok

Potrebujete riešenie klimatizácie, vykurovania alebo vzduchotechniky?

Ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár:

Kontaktný formulár