Daikin

 

Daikin klimatizácie
Japonská kvalita. Elegancia. Úspornosť.

Vzduch je základnou esenciou života a  misiou spoločnosti Daikin je, aby ste si ho prostredníctvom ich inovatívnych a energeticky úsporných klimatizácií mohli vychutnať priamo v pohodlí vášho domova. Tajomstvo kvality Daikin klimatizácií spočíva v prepojení japonských špičkových technológií, neustáleho testovania v extrémnych podmienkach a našich viac ako 90-ročných skúseností. Spoločnosť Daikin sa zameriava výhradne na vývoj a výrobu riešení v oblasti chladenia a vykurovania. Vďaka tomu ponúka špičkové zariadenia s dlhou životnosťou a vysokou mierou spoľahlivosti.

 

 


Daikin ponúka najväčší výber riešení na vykurovanie a chladenie, ktoré vyhovujú všetkým prostrediam a osobným preferenciám. 


 

…a prečo práve Daikin ?

 

Úsporná technológia

Prečo zbytočne mrhať energiou neustálym vypínaním a zapínaním? Daikin klimatizácie využívajú pokrokovú inverterovú technológiu, ktorá na základe teploty v miestnosti automaticky reguluje výkon, vďaka čomu ušetríte až 30 % energie!

Japonská kvalita

Zárukou kvality Daikin klimatizácií je nielen neustále testovanie a vylepšovanie všetkých komponentov, ale predovšetkým prvotriedne japonské technológie. A japonské technológie sú rovnaké ako samurajské meče – precízne, bezchybné, s dôrazom na najmenší detail.

Vzduchové filtre

Povedzte stop alergiám! Daikin klimatizácie vzduch nielen chladia, ale väčšina z nich obsahuje filtre, ktoré vzduch aj čistia od prachu či peľu. Daikin fotokatalytické filtre dokážu odstrániť až 99,9 % všetkých nečistôt vo vzduchu. A technológia flash streamer, ktorou sa hrdí najvyššia rada klimatizácií, zbaví váš domov aj baktérií, plesní a vírusov.

Extra tichá prevádzka

S Daikin jednoducho zabudnete, že máte doma klimatizáciu. Vďaka najpokrokovejším japonským technológiám sa nám podarilo znížiť prevádzkový hluk našich klimatizácií až na takmer nepočuteľnú úroveň.

 
 
 

Vytváranie udržateľných klimatizačných riešení

Spoločnosť Daikin je pevne odhodlaná poskytovať domácnostiam, firmám a priemyslu tie najefektívnejšie a najbezpečnejšie riešenia, ktoré spĺňajú všetky nároky na chladenie a vykurovanie a to dnes aj v budúcnosti.

Daikin si uvedomujú  zodpovednosť za ochranu životného prostredia preto sú ich politiky a postupy pre environmentálnu udržateľnosť kľúčovým faktorom vo všetkom čo robia. Ich obchodné aktivity vykonávajú podľa zelených princípov, pretože to dáva hospodársky aj ekologický zmysel.

 


 

 

 

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma poskytuje maximálny celoročný komfort, v jednom systéme nájdete vykurovanie aj chladenie priestoru a prípravu teplej pitnej vody. Zariadenia sú vhodné pre všetky klimatické oblasti, vydržia aj drsné zimné podmienky a poskytnú v miestnostiach v celom dome stabilné teploty.

 

 


Spoločnosť Daikin ako jedna z mnohých výrobcov tepelných čerpadiel je vedúcou a priekopníckou spoločnosťou počas svojej už takmer 100 ročnej histórie


 

 

Dokonalé riešenie pre novostavby

Nízkoteplotné tepelné čerpadlá Daikin typu vzduch-voda sú ideálnym riešením pre novostavby. Pri kombinácii s podlahovým vykurovaním alebo nízkoteplotnými radiátormi spotrebujete na vykurovanie vášho domu minimum energie. Naše tepelné čerpadlá typu vzduch-voda sú navrhnuté v Európe pre Európu a sú vhodné pre všetky európske klimatické podmienky počas celého roka.

 

Residential-37-710x460.png

 


 

 

Napájané obnoviteľnou energiou

Získavaním obnoviteľnej energie zo vzduchu dokáže náš nízkoteplotný systém Daikin Altherma vykurovať, ochladzovať a pripravovať teplú pitnú vodu ekologickým spôsobom.

  • Daikin Altherma využíva 75% obnoviteľnej energie získanej zo vzduchu a 25% elektrickej energie
  • Pre vykurovanie dosahuje triedu energetickej účinnosti A++
  • kombinácia tepelného čerpadla a solárneho systému dokáže efektívnosť vášho vykurovania ešte zvýšiť!

 ERLQ-C_01_003.png

 


 

Ako fungujú tepelné čerpadlá

V závislosti od modelu a podmienok dodáva tepelné čerpadlo Daikin Altherma až do 4 kWh využiteľného tepla na každú kWh elektrickej energie, ktorú spotrebuje. To znamená, že až tri štvrtiny tepla sú zadarmo. V krátkom videu vám ukážeme, ako tepelné čerpadlá fungujú: