Domácnosť

Klimatizácie do bytu a domu 

Klimatizačné jednotky robia oveľa viac než len chladia váš domov. Viete si s nimi aj efektívne prikúriť. Dôkladne vyvažujú úrovne teploty, vlhkosti, vykurovania a čistoty vzduchu, aby vám poskytli tú najkomfortnejšiu klímu.

Nástenné klimatizácie sú tím najideálnejším riešením pre chladenie, kúrenie alebo odvlhčovanie vášho domova. Majú nízke prevádzkové náklady, moderný design nie sú hlučné a najväčšie pozitívum je pomer cena/kvalita. 

S našimi spoľahlivými klimatizačnými riešeniami nebudete musieť nikdy obetovať komfort na úkor energetickej účinnosti.

 

 

 


Chladiace stropy

Stropné chladenie prináša hneď niekoľko výhod. Prvou veľkou výhodou je že celý systém ma veľmi tichý chod a nie je ho vôbec vidieť, je totižto zabudovaný v strope. Základom je veľkoplošné chladenie stropom, ktoré sa realizuje prostredníctvom chladiacej kvapaliny cirkulujúcej v zabudovaných rúrkach. Teplota cirkulujúcej vody je nižšia o 3 až 4 °C ako teplota vzduchu v miestnosti. Nedochádza teda k veľkému tepelnému šoku. Odvádzanie tepla a rozloženie teplôt v miestnosti je rovnomerné, nakoľko účinná chladiaca plocha pokrýva veľkú plochu stropu. Nedochádza tak k nežiaducemu víreniu prachu a negatívnemu prúdeniu chladného vzduchu. Studený vzduch klesá zo stropu k podlahe. Klasická klimatizácia ochladzuje miestnosť prúdom studeného vzduchu – dochádza k podchladzovaniu časti miestnosti a víreniu studeného vzduchu a prachu. Stropné chladenie je zdravšie a účinnejšie. Veľká plocha stropného chladenia odoberie teplo z miestnosti aj bez veľkého teplotného rozdielu.

  • Prvou veľkou výhodou je že celý systém ma veľmi tichý chod a nie je ho vôbec vidieť, je totižto zabudovaný buď v strope.
  • Prechladnutie alebo stuhnutý krk ? S tým sa môžete rozlúčiť. Systém stropného chladenia je zdraviu nezávadný. Narozdiel od bežných klimatizácii ho nemusíte čistiť a ani nevíri prach v miestnosti.
  • Najideálnejšia varianta použitia chladiacich stropov je v kombinácii s tepelným čerpadlo. Dokážete ním chladiť, vykurovať a rovnako aj zohrievať TUV. Veľkou výhodou je lacná ale hlavne efektívna prevádzka.
  • Fúkanie alebo sálanie studeného vzduchu ? Na rozdiel od klimatizácii ktoré studený vzduch vyfukujú, chladiace stropy využívajú sálanie studeného vzduchu. Miestnosť je rovnomerne vychladená 

 


 

Invertor technológia je povinnou súčasťou zariadení s ktorými pracujeme. 

Technológiu invertor predstavuje úsporu energie a zabraňuje plytvaniu energiou v klimatizačných jednotkách účinným regulovaním otáčok motora. Namiesto vydávania ďalšej energie spúšťaním a zastavovaním invertor radšej upravuje otáčky motora, aby bola jeho prevádzka plynulá a účinnejšia. 

Invertorová technológia sa podobá behu. Pri šprinte a zastavení sa vydá viac energie ako pri behu s udržiavaním stáleho tempa.

 

Nepretržitý komfort so stabilnou klímou 

Invertor neustále nastavuje výkon chladenia a vykurovania tak, aby splnil nároky na teplotu v miestnosti. V kombinácii so skrátenou dobou nábehu neustále udržuje ideálnu teplotu. 

 

 

 

 

 


 

 

 

Klimatizácia bez invertora

Jednotka spotrebuje viac energie pri prevádzke so spustením a zastavením, potom nečinnosťou a opätovným spustením a zastavením.

 

 

 

 

 


 

Klimatizácia s invertorom

Pri udržiavaní primeraného tempa pokračuje jednotka bez plytvania energie.

 

 

 

 

 


 

 Invertor technológia dokáže znížiť vašu spotrebu až o 30%.

Invertor monitoruje a upravuje teplotu okolia vždy, keď je to potrebné. Namiesto vydávania energie spúšťaním a zastavovaním invertor radšej upravuje otáčky motora, aby bola jeho dlhodobá prevádzka účinnejšia.

 

 

 


 

Využívame energeticky účinné technológie pre budúcnosť

Nami navrhované riešenia chladenia sú na trhu označené najvyššími triedami energetickej účinnosti. S dôrazom na obnoviteľnú energiu a úspory vďaka  invertor technológií môžete využívať výhody celkového riešenia, ktoré poskytuje vynikajúci komfort bez ohrozenia vášho účtu za energiu. Naša oddanosť vývoju klimatizačných riešení šetriacich životné prostredie zaručuje, že klimatizačné jednotky ktoré odporúčame zákazníkom sú roky ďaleko pred legislatívnymi normami.

 

Široká škála možností pre vašu domácnosť

V našej ponuke nájdete nástenné, parapetné, mobilné či kanálové klimatizácie.

Nástenné klimatizácie sú najpoužívanejším moderným a hlavne efektívnym spôsobom, ako vytvoriť v domácnostiach príjemnú klímu počas celého roka. Klimatizácia efektívne vychladí vašu domácnosť počas letných horúčav a veľmi komfortne si ňou viete zakúriť počas prechodných období. Nástenné klimatizácie sú najideálnejším riešením do každej miestnosti v byte alebo dome. Zákazníkom ponúkame tie najkvalitnejšie  klimatizácie s najvyššími triedami energetickej účinnosti, ktoré sú dlhoročne overené spokojnými zákazníkmi.